Badkar Nordhem Saltholmen1600x800x590 mm Vit Standard Liksidig Enkel
11 320 kr
Vald variant
Längd:
1600 mm
Utförande:
Enkel rygglutning
Materialtyp:
Sanitetsakryl
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saltholmen
1600x800x590 mm Vit Standard Liksidig Enkel
11 320 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Nordhem Saltholmen är ett rymligt badkar i stilren design. Badkaret har plats för en badande men går att anpassas (i vissa storlekar) för två badande. Badkaret levereras utan paneler, tänk på att köpa till dessa.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Badkar Nordhem Saltholmen är ett rymligt badkar i stilren design. Badkaret har plats för en badande men går att anpassas (i vissa storlekar) för två badande. Badkaret levereras utan paneler, tänk på att köpa till dessa.
Badkaret går att få i glasfiberförstärkt sanitetsakryl.
Sanitetsakryl
Sanitetsakryl kommer med 10 års garanti och har en varm men något sträv yta, denna yta minskar risken för att halka. Sanitetsakrylen är lätt att rengöra och eventuella repor går lätt att polera bort.
Badkaret levereras med:
-Bottenventil (pop-up)
-Avloppsrör
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan frontpanel.
Sanitetsakryl
Sanitetsakryl kommer med 10 års garanti och har en varm men något sträv yta, denna yta minskar risken för att halka. Sanitetsakrylen är lätt att rengöra och eventuella repor går lätt att polera bort.
Badkaret levereras med:
-Bottenventil (pop-up)
-Avloppsrör
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan frontpanel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | BS1680SLE |
| Utförande | Enkel rygglutning |
| Längd | 1600 mm |
| Material | Akryl |
| Materialtyp | Sanitetsakryl |
| Baddjup | 430 mm |
| Front och Gavel | Nej |
| Höjd | 590 mm |
| Volym | 247 l |
| Vikt | 26 kg |
| Bredd | 800 mm |
| Antal Personer | 1 st |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Placering | Hörn |
| Serie | Saltholmen |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Hörnbadkar |
| RSK-nr | 7303184 |
| EAN-nr | 7340100014495 |








