Badkar Duravit White Tulip VitLxB: 1600x800 mm, Volym: 205 liter
Rek. pris 63 060 kr
47 295 kr
Se priset!
Vald variant
Bredd:
1600 mm

White Tulip Vit
LxB: 1600x800 mm, Volym: 205 liter
47 295 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Duravit White Tulip i sanitetsakryl kännetecknas av en flödande design med mjuka former i interiören, vilket ger en härlig sitt- och liggkomfort. Badkaret är utrustat med Push-open bottenventil gör det enkelt att öppna och stänga ventilen med en nedtryckning. Design by Philippe Starck.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit White Tulip i sanitetsakryl kännetecknas av en flödande design med mjuka former i interiören, vilket ger en härlig sitt- och liggkomfort. Badkaret är utrustat med Push-open bottenventil gör det enkelt att öppna och stänga ventilen med en nedtryckning. Design by Philippe Starck.
Produktegenskaper
- Typ av installation: Fristående
- Sömlös akrylfront
- Antal ryggstöd: 2
- Inkl. Benställning
- Inkl. kabeldriven avloppssats och bräddavlopp
- Bottenventil: Centrerad
- Position bräddavlopp: Centrerad
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
- Typ av installation: Fristående
- Sömlös akrylfront
- Antal ryggstöd: 2
- Inkl. Benställning
- Inkl. kabeldriven avloppssats och bräddavlopp
- Bottenventil: Centrerad
- Position bräddavlopp: Centrerad
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 700468000000000 |
| Utförande | Dubbel rygglutning |
| Material | Sanitetsakryl |
| Volym | 205 l |
| Vikt | 60,4 kg |
| Bredd | 1600 mm |
| Djup | 800 mm |
| Baddjup | 400 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Höjd | 630 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Placering | Fristående |
| Serie | White Tulip |
| Form | Oval |
| Typ | Badkar |
| Garanti | 5 år |
| Antal Personer | 2 st |
| EAN-nr | 4063382101785 |








