Stuga Palmako Amanda 17,9 m2Impregnerad transparent, Pro 2-lagers glas
139 835 kr
Vald variant
Färg:
Impregnerad transparent
Glas:
Slide Pro 2-lagers glas
Leveransbegränsning
Tyvärr kan vår leverantör inte skicka denna produkt över hela landet. Fyll i ditt postnummer för att se om de kan leverera till just dig.

Amanda 17,9 m2
Impregnerad transparent, Pro 2-lagers glas
139 835 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Palmakos stuga Amanda 17,1 m² Slide är ett mångsidigt och modernt trädgårdshus som passar perfekt för olika användningsområden. Med sina 44 mm tjocka väggar och sadeltak erbjuder den ett stilrent utseende. De två uppsättningarna av skjutdörrar i aluminium och härdat säkerhetsglas ger både en elegant design och ett bra ljusinsläpp, vilket gör den till ett ljust och luftigt utrymme.
Varumärke
PalmakoBeskrivning
Palmakos stuga Amanda 17,1 m² Slide är ett mångsidigt och modernt trädgårdshus som passar perfekt för olika användningsområden. Med sina 44 mm tjocka väggar och sadeltak erbjuder den ett stilrent utseende. De två uppsättningarna av skjutdörrar i aluminium och härdat säkerhetsglas ger både en elegant design och ett bra ljusinsläpp, vilket gör den till ett ljust och luftigt utrymme.
Det höga extra fönstret skapar en trevlig, luftig och ljus atmosfär i rummet.Med sina 17,1 m² ger den gott om utrymme för en rad aktiviteter, oavsett om du vill använda den som ett hobbyutrymme, för växter, konst, hantverk eller som en verkstad. Den kan även omvandlas till ett hemmakontor, en yoga- eller träningslokal, eller en mysig samlingsplats för vänner och familj.
Skjutdörrarna i aluminium är lätta att underhålla och kan öppnas åt båda håll. De har 4 mm härdat säkerhetsglas monterat i solida aluminiumprofiler, med fullbredds ramsystem. Skjutdörrarna är låsbara.
Stugleveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Impregnerad transparent
- Mått inv/utv: 17,1 / 17,9 m²
- Mått: 639x340 cm
- Vägghöjd: 228 cm
- Total höjd: 280 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Skjutdörrar: aluminium, 4 mm härdat glas
- Modernt hörnförband
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade tak- och golvbrädor
- Monteringsbeslag
- Skjutdörrar
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Skjutdörrarna i aluminium är lätta att underhålla och kan öppnas åt båda håll. De har 4 mm härdat säkerhetsglas monterat i solida aluminiumprofiler, med fullbredds ramsystem. Skjutdörrarna är låsbara.
Stugleveransen är ett gör-det-själv-kit som kommer med en monteringsmanual. Var noga med att läsa instruktionerna noggrant innan du påbörjar installationen. Alla detaljer är färdigkapade vilket gör den enkel att montera.Stugan är tillverkad i långsamtväxande nordisk gran, ett hållbart material med hög kvalitet.
Produktinfo
- Färg: Impregnerad transparent
- Mått inv/utv: 17,1 / 17,9 m²
- Mått: 639x340 cm
- Vägghöjd: 228 cm
- Total höjd: 280 cm
- Väggtjocklek: 44 mm
- Skjutdörrar: aluminium, 4 mm härdat glas
- Modernt hörnförband
- FSC-certifierad
- Garanti: 5 år
Ingår i leveransen
- Byggsats med färdigkapade detaljer
- Impregnerade grundbalkar
- Spontade tak- och golvbrädor
- Monteringsbeslag
- Skjutdörrar
OBS! Takbeläggning, pappspik för takmaterial och takavvattning ingår inte i men kan köpas som tillval.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Palmako |
| Art.Nr. | 120056 |
| Färg | Impregnerad transparent |
| Area | 17,9 m2 |
| Glas | Slide Pro 2-lagers glas |
| Höjd | 2800 mm |
| Bredd | 3000 mm |
| Längd | 5950 mm |
| Höjd | 280 cm |
| Certifiering | FSC Mix 70% |
| Typ | Stuga |
| Material | Nordisk gran |
| Väggtjocklek | 44 mm |
| Golvyta | 17,1 m2 |
| Area | 17,9 m² |
| Vinkel | 17,2 ° |
| Takstorlek | 23,6 |
| Montering | Byggsats |
| Takdesign | Sadeltak |
| Max Snölast | 2 kg/m² |
| EAN-nr | 4743142042038 |
















