Badkar Alterna Basic Eco Komplett
Rek. pris 9 999 kr
fr.8 377 kr
fr.8 186 krSänkt pris!
Välj variant

Basic Eco Komplett
8 186 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Alterna Basic Eco är ett stilrent, komplett badkar med utloppssats, front, gavel och benställningssats. Tillverkad i 2,5 mm emaljerad stålplåt.
Varumärke
AlternaBeskrivning
Badkar Alterna Basic Eco är ett stilrent, komplett badkar med utloppssats, front, gavel och benställningssats. Tillverkad i 2,5 mm emaljerad stålplåt.
Komplettera ditt badkar med en badkarsvägg.
Fördelen med ett stålbadkar är att det behåller vattentemperaturen längre genom att stålet absorberar värmen från vattnet. På så vis kan du njuta längre av din badupplevelse. Materialet tar inte heller upp statisk elektricitet, vilket gör att det inte drar till sig damm. Levereras komplett med front, gavel, benställning och utloppssats.
Fördelen med ett stålbadkar är att det behåller vattentemperaturen längre genom att stålet absorberar värmen från vattnet. På så vis kan du njuta längre av din badupplevelse. Materialet tar inte heller upp statisk elektricitet, vilket gör att det inte drar till sig damm. Levereras komplett med front, gavel, benställning och utloppssats.
Egenskaper
| Varumärke | Alterna |
| Art.Nr. | 7334585A |
| Längd | 1500, 1600 mm |
| Material | Emaljerad stålplåt |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Ja |
| Placering | Hörn |
| Serie | Eco |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Badkar |
| Baddjup | 410 mm |
| Höjd | 410 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Bredd | 700 mm |
| Volym | 152, 163 l |
