Badkar Bathlife Andrum
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Andrum

Beskrivning
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Skötselråd
Rengör karet efter varje bad för bästa hållbarhet. Torka med en mjuk trasa bort vattendroppar för att undvika kalkbeläggningar. Om akrylytan skulle skadas eller repas finns Clean & Shine Bathroom som rengör och eliminerar mindre märken samt repor. Vid djupare repor/skador polera med Clean & Shine Polermedel.
Recensioner
Jättefint badkar som passar perfekt i badrummet.
Fint, passar bra mot vägg och hörne. Tänk dock på placering av golvbrunn
Mycket snyggt o prisvärt badkar Liten nackdel, om man är ljusnörd som jag så lutar avlastningskanten lite för mycket för att ljusen ska stå riktigt säkert.
Härligt och rymligt och både snyggt och bekvämt. Ett litet minus är att det är svårt att komma åt att städa ur avloppet under samt att det tippar om man sätter sig på kanten pga utsnittet med lutande kant.
Snyggt och stilrent men blir alltid en kant av smuts där vattnet har slutat när man badat. Oavsett hur smutsig eller ren man är så behövs rengöras efter varje gång med svamp då det inte bara för att skölja bort, väldigt tråkigt att det är så plastigt.
Snyggt, bra med en lite bredare kant för ljus och glas!!!!
modern , snygg modell, rimlig
Badkaret är estetiskt snygg! Snygga linjer och den ser exklusiv ut. Kvaliten är det värre med då vi har fortfarande stora problem med att stabilisera den! Det är ställbara ben på den, men de är för korta och för vingliga. En annan sak är att badkaret är djupare än genomsnittet så man är beredd på det. Om du har helt rakt golv kommer det funka. Har du en lutning då skulle jag säga tänk om och leta efter en annan modell!
Mycket snyggt badkar, till rätt pris. Snabb leverans dessutom. Har ett litet badrum men detta badkar känns stort trots att det är relativt kort. Och populärt därhemma:-)
Ser ut mycket bra, med fötterna står ganska snett, alltså skruvurna är inte raka.
Bra badkar, väldigt rymligt. Rekommenderas
Stabilt att stå i och duscha. Lätt att installera med flexibelt avloppsrör och superfint! Jättenöjd och rekomenderas verkligen!
Rymlig och stilren.
Inget att klaga på. Stort och snyggt
Mycket bra och snyggt badkar, dock väldigt lätt att komma åt ”avloppsproppen” så att den åker upp och karet tömms
Jag tyckte om den
Snyggt och bra badkar!
Verkligen snyggt och härligt djup på badkaret! Däremot är det totalt värdelöst att komma åt och rensa golvbrunnen från baksidan, vilket ju är enda vägen eftersom det går ända ner till golvet. Min golvbrunn hamnar nämligen inte mitt för hålet utan på sidan. Öppen baksida sa beskrivningen, men det är bara ett litet hål som sitter alldeles för högt upp vilket gör det omöjlig att komma åt utan att dra fram badkaret långt långt ut på golvet förbi golvbrunnen. Sen har man samma problem med att få tillbaka avloppsslangen när man rensat färdigt... Kanterna på hålet är dessutom sylvassa så man skär sig när man bökar in handen. Önskar att det fanns någon typ av hårsil i bottenvtilen, skulle underlätta! Men, det pryder sin plats i alla fall!! Bra med den breda innerkanten också!!! 4 stjärnor pga utseendet!!
Vi är supernöjda med badkaret! Var rädd för att det skulle se ”billigt” ut (aldrig hört märket förut) men den är verkligen över förväntan. Rekommenderar verkligen badkaret:)
Stort, djup och snyggt badkar. Skönt att sitta i.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | ANDRUM.W.V |
| Längd | 1500, 1650 mm |
| Material | Akryl |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Ja |
| Placering | Mot Vägg |
| Serie | Andrum |
| Form | Rektangulär |
| Typ | Badkar mot vägg |
| Baddjup | 440 mm |
| Höjd | 580 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Vikt | 55, 57,1 kg |
| Bredd | 750, 790 mm |
| Volym | 220, 290 l |
