Badkar Nordhem Saltholmen1800x800x590 mm Vit Nordurit Liksidig Dubbel
17 130 kr
Vald variant
Längd:
1800 mm
Utförande:
Dubbel rygglutning
Materialtyp:
Norduritakryl
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Saltholmen
1800x800x590 mm Vit Nordurit Liksidig Dubbel
17 130 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Nordhem Saltholmen är ett rymligt badkar i stilren design. Badkaret har plats för en badande men går att anpassas (i vissa storlekar) för två badande. Badkaret levereras utan paneler, tänk på att köpa till dessa.
Varumärke
NordhemBeskrivning
Badkar Nordhem Saltholmen är ett rymligt badkar i stilren design. Badkaret har plats för en badande men går att anpassas (i vissa storlekar) för två badande. Badkaret levereras utan paneler, tänk på att köpa till dessa.
Badkaret går att få i konstruktionsförstärkaren Nordurit®.
Nordurit®
Nordurit® kommer med 30 års konstruktionsgaranti. Det förstärker badkarets ramverk och gör det starkare än alternativet med sanitetsakryl. Nordurit® bibehåller vattentemperaturen längre och det lämpar sig extra bra för inbyggnad eftersom badkaret inte utvidgar sig på mitten.
Badkaret levereras med:
-Bottenventil (pop-up)
-Avloppsrör
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan frontpanel.
Nordurit®
Nordurit® kommer med 30 års konstruktionsgaranti. Det förstärker badkarets ramverk och gör det starkare än alternativet med sanitetsakryl. Nordurit® bibehåller vattentemperaturen längre och det lämpar sig extra bra för inbyggnad eftersom badkaret inte utvidgar sig på mitten.
Badkaret levereras med:
-Bottenventil (pop-up)
-Avloppsrör
OBS! Badkaret levereras utan blandare och utan frontpanel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | BS1880NLD |
| Längd | 1800 mm |
| Utförande | Dubbel rygglutning |
| Bredd | 800 mm |
| Materialtyp | Norduritakryl |
| Blandare | Nej |
| Material | Akryl |
| Form | Rektangulär |
| Antal Personer | 2 st |
| Placering | Hörn |
| Front och Gavel | Nej |
| Baddjup | 440 mm |
| Höjd | 590 mm |
| Volym | 230 l |
| Vikt | 37 kg |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Serie | Saltholmen |
| Typ | Hörnbadkar |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| RSK-nr | 7303189 |
| EAN-nr | 7340100014570 |




