Badkar Duravit Toro
Rek. pris 26 506 kr
19 880 kr
18 554 krSänkt pris!Spara 1 326 kr

Toro
18 554 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Duravit Toro är ett snyggt designat trapetsformat fristående badkar i sanitetsakryl som erbjuder en riktigt bekväm sittställning.
Varumärke
DuravitBeskrivning
Badkar Duravit Toro är ett snyggt designat trapetsformat fristående badkar i sanitetsakryl som erbjuder en riktigt bekväm sittställning.
Badkaret är utrustat med Push-open bottenventil gör det enkelt att öppna och stänga ventilen med en nedtryckning.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Rengöring
Rengör efter varje användning för att hindra smuts- och kalkavlagringar. Använd ett milt och skonsamt rengöringsmedel, till exempel ett handdiskmedel och en mjuk borste eller svamp. Skölj av med handduschen.
Egenskaper
| Varumärke | Duravit |
| Art.Nr. | 700572000000000 |
| Material | Sanitetsakryl |
| Baddjup | 450 mm |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Ja |
| Höjd | 475 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Placering | Fristående |
| Serie | Toro |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Fristående Badkar |
| Volym | 265 l |
| Vikt | 50 kg |
| Bredd | 1700 mm |
| Garanti | 5 år |
| Djup | 750 mm |
| Antal Personer | 1 st |
| Baddjup | 450 cm |
| EAN-nr | 4067116007572 |





