Badkar Gustavsberg 6368 Vitt
Rek. pris 19 365 kr
11 965 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

6368 Vitt
11 965 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkar Gustavsberg 6368 är ett klassiskt fristående badkar i emaljerad, titanlegerad stålplåt av högsta kvalitet. Den tidlösa designen med två sluttande huvudändor möjliggör bad för två personer samtidigt. Badkaret levereras med ställbara fötter (25 mm) i pressgjuten aluminium.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Varumärke
GustavsbergBeskrivning
Badkar Gustavsberg 6368 är ett klassiskt fristående badkar i emaljerad, titanlegerad stålplåt av högsta kvalitet. Den tidlösa designen med två sluttande huvudändor möjliggör bad för två personer samtidigt. Badkaret levereras med ställbara fötter (25 mm) i pressgjuten aluminium.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Badkaret levereras med:
- Avloppsrör (vitt)
- Bottenventil (pop-up)
- 4 st fötter
OBS! Badkaret levereras utan blandare.
Få saker i livet går upp emot att stiga ned i ett hett bad.
Badets avstressande och muskelavslappnande effekt är mycket svåröverträffad.
Badkar från Gustavsberg är inte indelade i produktserier eftersom de passar bra in i de flesta badrum och med alla övriga produkter.
Detta ingår:
-Avloppsrör (vitt)
-Bottenventil
-4 st vita fötter (andra färger finns att köpa till)
Badets avstressande och muskelavslappnande effekt är mycket svåröverträffad.
Badkar från Gustavsberg är inte indelade i produktserier eftersom de passar bra in i de flesta badrum och med alla övriga produkter.
Detta ingår:
-Avloppsrör (vitt)
-Bottenventil
-4 st vita fötter (andra färger finns att köpa till)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
| Art.Nr. | GB2063680101 |
| Längd | 1680 mm |
| Material | Stålplåt |
| Placering | Fristående |
| Typ | Tassbadkar |
| Bottenventil | Ja |
| Volym | 209 l |
| Höjd | 550 mm |
| Vikt | 60 kg |
| Baddjup | 420 mm |
| Form | Oval |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Bredd | 730 mm |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Garanti | 2 år |
| Blandare | Nej |
| Färg | Vit |
| Antal Personer | 1 st |
| RSK-nr | 7320943 |
| EAN-nr | 4038565006768 |



