Tassbadkar Bathlife Ideal Vit
Rek. pris 12 949 kr
fr.9 999 kr
Välj variant

Ideal Vit
9 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Tassbadkar Ideal är ett klassiskt fristående badkar i dubbla lager av sanitetsakryl förstärkt med glasfiber vilket ger extra stabilitet. Levereras med eleganta lejonfötter. Där är även justeringsmöjligheter på lejonfötterna så att badkaret kan alltid ställas i lod med de ställbara fötterna som ingår.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Tassbadkar Ideal är ett klassiskt fristående badkar i dubbla lager av sanitetsakryl förstärkt med glasfiber vilket ger extra stabilitet. Levereras med eleganta lejonfötter. Där är även justeringsmöjligheter på lejonfötterna så att badkaret kan alltid ställas i lod med de ställbara fötterna som ingår.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 401409851B |
| Längd | 1530 mm |
| Material | Akryl |
| Blandare | Nej |
| Bottenventil | Ja |
| Färg | Vit |
| Front och Gavel | Helgjutet kar |
| Placering | Fristående |
| Serie | Ideal |
| Form | Oval |
| Typ | Tassbadkar |
| Baddjup | 415 mm |
| Höjd | 760 mm |
| Överfyllnadsskydd | Nej |
| Antal Personer | 1 st |
| Topptestad | Ja |
| Vikt | 50 kg |
| Bredd | 670 mm |
| Volym | 170 l |
| Färg Tassar | Krom, Mässing, Svart, Vit |
