Spegel Svedbergs Hov med LED och Touch
Nyhet

Hov med LED och Touch

Beskrivning
Välj mellan olika storlekar. Finns även i i rund version.
Egenskaper
- Justera ljusstyrkan direkt på spegeln.
- Tre touchknappar med av/på, dimra och justera ljustemperaturen.
- Enkel upphängning. Snabb, enkel och säker montering av spegeln på väggen med skena.
- Frostat fält runt spegeln släpper behagligt fram ljuset.
- Säkerhetsfolie på baksidan av spegeln utifall att något oförutsett skulle hända.
- 5 års Garanti.
- IP44
- Levereras färdigmonterad och tredjepartscertifierad el-komponenter.
- En högre spegel som gör att ett litet badrum ser större ut.
Om Svedbergs
Svedbergs från Dalstorp erbjuder ett stort sortiment av badrumsprodukter som badrumsmöbler, duschar, badkar, handdukstorkar, speglar och badrumstillbehör. Varje produkt är omsorgsfullt designad för att överträffa kundernas förväntningar när det gäller både kvalitet och estetik. Med Svedbergs kan du skapa ett badrum som kombinerar elegans med funktionalitet.
Rengöring
Rengöring av glaset sker med hjälp av, för badrum och ändamålet avsedda rengöringsprodukter. Avtorkning av ytorna bör ske med frottéhanduk eller annat mjukt material. Använd aldrig rengöringsmedel som har en slipande effekt eftersom de kan repa glasytorna.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Storlek | 1000x800, 1200x800, 1600x800, 500x800, 600x800, 800x800 mm |
| Serie | Hov |
| Färg | Vit |
| Bredd | 500, 600, 800, 1000, 1200, 1600 mm |
| Utförande | Touchfunktion |
| Höjd | 800 mm |
| Djup | 30 mm |
| Belysning | Ja, Led |
| Eluttag | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Typ | Spegel |
| Ljuskälla | Ja |
| Form | Rektangulär |
| Garanti | 5 år |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Glas |
| Dimbar | Ja |
| Effekt/prestanda | 33, 38, 43, 48, 53, 58 W |
| Storlek | 100x80 cm, 120x80 cm, 160x80 cm, 50x80 cm, 60x80 cm, 80x80 cm |
| Effekt | 33, 38, 43, 48, 53, 58 W |















