Frotté Borganäs of Sweden Basic 90x150 cmRosa
349 kr
169 krSpara 52 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Rosa

Basic 90x150 cm
Rosa
169 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
Borganäs of SwedenBeskrivning
Slät frotté från Borganäs of Sweden med snygga vävda bårder. Finns i olika färger.
Borganäs Basic frotté är en slät öglefrotté. Handduken har hängare på kortsidorna samt ett klassiskt mönster i form av vävda bårder nedtill. Basic frotté har god absorptionsförmåga.
Egenskaper
| Varumärke | Borganäs of Sweden |
| Art.Nr. | 1100503 |
| Certifiering | OEKO-TEX, Certifikatnr: 12.HBD.07791 |
| Färg | Rosa |
| Längd | 150 cm |
| Mått | 90x150 cm |
| Vikt | 0,68 kg |
| Bredd | 90 cm |
| Material | Bomull |
| Serie | Basic |
| Produkttyp | Handduk |
| EAN-nr | 7340153303737 |


