Förvaringspall Björbo Badrum Saga
fr.12 684 kr
fr.10 780 krSpara 15 %Kampanj
Välj variant

Saga
10 780 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Förvaringspall Björbo Badrum Saga är en sittpall som är tillverkad av massivt lövträd samt MDF och har en fullutdragslåda i svartbetsat trä med mjukstängning och självindrag. Den har ben som är justerbara på höjden och ger möbeln ett klassiskt uttryck som förhöjer stilen på möbeln.
Varumärke
Björbo BadrumBeskrivning
Förvaringspall Björbo Badrum Saga är en sittpall som är tillverkad av massivt lövträd samt MDF och har en fullutdragslåda i svartbetsat trä med mjukstängning och självindrag. Den har ben som är justerbara på höjden och ger möbeln ett klassiskt uttryck som förhöjer stilen på möbeln.
Serien Saga från Björbo Badrum för tankarna till svensk lantlig sommaridyll. Med sin traditionella elegans och sitt genuina hantverk ger Saga ditt badrum en gammaldags romantisk känsla.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Björbo Badrum är ett företag som tillverkar exklusiv, svensktillverkad badrumsinredning. Företaget grundades i Björbo i Dalarna för över 100 år sedan och de eleganta möblerna tillverkas fortfarande här. Hantverkskunnande och kvalitet är grunden på vilken företaget har utvecklat sin produktion.
Egenskaper
| Varumärke | Björbo Badrum |
| Produkttyp | Sittpall |
| Material | MDF/Massivträ |
| Serie | Saga |
| Höjd | 510 mm |
| Djup | 390 mm |
| Utförande | Dälja, Harv, Pärlspont, Rampärlspont |
| Bredd | 460, 600 mm |
| Färg | Antikvit, Antracit, Gammalrosa, Lindblomsgrön, Ljusgrå, Mossgrön, Sand, Stålblå, Svart, Varmgrå, Vit |
