Krok Beslag Design Base 220 3-krok

Base 220 3-krok
Beskrivning
Det är ej lämpligt att fästa produkterna på ojämna/skrovliga ytor där tejpen inte får full kontakt eller ytor som kan skuva sig som exempelvis våtrumstapet. På nykaklade väggar är det viktigt att ytan rengjorts noggrant så att ingen fogfilm finns kvar på fästytan. Vid osäkerhet kontakta fackman.
Monteringsanvisningar
Rengör underlaget noga och låt det torka. Rengöringsmedlet får ej innehålla olja. Avlägsna skyddsfilmen. Applicera produkten genom att trycka den mot underlaget i 10 sekunder. För optimal vidhäftningsförmåga låt limmet härda 24 timmar innan produkten belastas.
Recensioner
Snygg hängare och enkel att sätta upp.
MKT trevliga krokar! Snygga, moderna, känns "premium" utan att vara svindyra, bra designade för att saker inte ska trilla av. Just denna krok håller tre stycken Himla 50x70 handdukar. 3M tejp/lim funkar bra. Jag köpte två stycken av 1-kroks versionen också i en annan butik eftersom att jag inte hittade hos er (i krom) vid köptillfället. Jag har tidigare, för några månader sedan köpt toalettpappershållaren i samma serie. Vi får se hur länge klistret håller. Man får vara väldigt ordentligt och noga så man sätter upp. Man har en chans att sätta om man vill ha det rakt. Annars får man riva (med verktyg) och köpa ny tejp på egen hand.
Mycket nöjd! Enkelt att fästa och håller bra, än så länge. Har suttit i en månad. Utseende efter förväntan , stämmer bra överens med bild online.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Montering | Självhäftande |
| Djup | 31 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Material | Stål |
| Serie | Base |
| Bredd | 180 mm |
| Låsbar | Nej |
| Antal Krokar | 3 |
| Färg | Guld, Krom, Nickel, Svart |
| Utförande | Mattborstad Rostfritt, Polerad Krom, Polerad Mässing, Svart Matt |

