Bastudörr Hietakari Bläk Tokyo Glasdörr700x1885 Klarglas
7 785 kr
Vald variant
Bredd:
70 cm
Glastyp:
Klarglas

Bläk Tokyo Glasdörr
700x1885 Klarglas
7 785 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bastudörr Hietakari Bläk Tokyo är en glasdörr med svarta beslag och svart profil och spröjs på dörrbladet för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög.
Varumärke
HietakariBeskrivning
Bastudörr Hietakari Bläk Tokyo är en glasdörr med svarta beslag och svart profil och spröjs på dörrbladet för bastu eller annan dörröppning. Ifall dörren används för bastu, rekommenderas öppningen att vara 2000 mm hög, ifall till annat utrymme rekommenderas öppningen vara 1910 mm hög.
Dörren utrustas med gångjärn som kan vändas 90 grader utåt samt inåt. Produkten kan även beställas enligt skräddarsydda mått via Bygghemmas kundtjänst.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hietakari |
| Art.Nr. | 671-91-0-700 |
| Glastyp | Klarglas |
| Vikt | 30 kg |
| Bredd | 70 cm |
| Storlek | 700x1885x19,2 mm |
| Bredd | 700 mm |
| Justerbar | 1-2 mm |
| Djup | 19,2 mm |
| Handtag | Kort metallhandtag |
| Hängning | Vändbar |
| Höjd | 1885 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Profil | Svart |
| Serie | Bläk Tokyo |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Typ | Bastudörr |
| EAN-nr | 6418379003470 |

