Bastufönster Tylö 6L 506x1781 mmAsp, Klarglas, Med Ventilation
Rek. pris 7 545 kr
6 954 kr
Se priset!
Vald variant
Utförande:
Med Ventilationshål
Glastyp:
Klarglas
Material:
Asp

6L 506x1781 mm
Asp, Klarglas, Med Ventilation
6 954 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Bastufönster 6L 506x1781 mm från Tylö är ett stilrent bastufönster som skapar rymd i din bastu. Som världens ledande bastutillverkare erbjuder Tylö potentialen att skapa din drömbastu. Genom att öppna upp bastun med ett glasparti ökar känslan av utrymme och ljusmängden ökar välbefinnandet. Eftersom tillverkningen sker i Tylös fabriker klarar fönstret alla tuffa krav på säkerhet. Fönstret är gjort av 6 mm säkerhetsglas med en träram.
Varumärke
TylöBeskrivning
Bastufönster 6L 506x1781 mm från Tylö är ett stilrent bastufönster som skapar rymd i din bastu. Som världens ledande bastutillverkare erbjuder Tylö potentialen att skapa din drömbastu. Genom att öppna upp bastun med ett glasparti ökar känslan av utrymme och ljusmängden ökar välbefinnandet. Eftersom tillverkningen sker i Tylös fabriker klarar fönstret alla tuffa krav på säkerhet. Fönstret är gjort av 6 mm säkerhetsglas med en träram.
Detta fönster levereras med en värmeplåt och har ventilationshål inbyggt i glaset.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Tylö |
| Art.Nr. | 95113827 |
| Material | Asp |
| Utförande | Med Ventilationshål |
| Glastyp | Klarglas |
| Djup | 92 mm |
| Höjd | 1781 mm |
| Bredd | 506 mm |
| Typ | Bastufönster |
| EAN-nr | 7392139955782 |
