Infraröd Bastu Vasta för 2 Personer
24 990 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Infraröd Bastu Vasta ger dig möjligheten att slappna av och har en värme som ger både en känsla av total avslappning och uppfriskning. Denna värme är samma värme som solen bjuder på och har en liknande inverkan som motion. Den ökar och stimulerar blodcirkulationen, får muskler att slappna av, förbränner kalorier, avlägsnar och lindrar stress samt ger både fysisk och psykisk avslappning.
Varumärke
VastaBeskrivning
Infraröd Bastu Vasta ger dig möjligheten att slappna av och har en värme som ger både en känsla av total avslappning och uppfriskning. Denna värme är samma värme som solen bjuder på och har en liknande inverkan som motion. Den ökar och stimulerar blodcirkulationen, får muskler att slappna av, förbränner kalorier, avlägsnar och lindrar stress samt ger både fysisk och psykisk avslappning.
IR-bastu är också lämplig för personer med hjärt-, kärl- och andningsproblem, eftersom temperaturen hålls lägre än i en vanlig bastu och värmen fortfarande ger samma typ av svettning som under träning.
I den här och de andra infraröda basturna från Vasta är värmarna kolvärmare. Kolvärmare producerar långvågig infraröd värme och är kända för sin säkerhet, effektivitet och milda men tillräckligt intensiva värme. I allmänhet är kolvärmare klart effektivare och har längre livslängd än keramiska värmare.
Den här IR-bastun, som är tillverkad av högkvalitativa material, har plats för två personer samtidigt. Den infraröda bastun är belyst med fantastiska LED-lampor. Den här infrabastun har även Bluetooth-anslutning, vilket gör att du kan lyssna på din favoritmusik medan du slappnar av i bastun.
Produktinformation
- CE-märkt
- Temperaturkontroll och timer
- Led-lampor
- Bluetooth / MP3 / USB
- Termometer
- Dörrhandtagets smidighet kan ändras
- Ventilation: Inlopp genom skåran överst på dörren, utlopp genom ventilen i taket
- Våglängdsområde: 5,6-1000 mikron
I den här och de andra infraröda basturna från Vasta är värmarna kolvärmare. Kolvärmare producerar långvågig infraröd värme och är kända för sin säkerhet, effektivitet och milda men tillräckligt intensiva värme. I allmänhet är kolvärmare klart effektivare och har längre livslängd än keramiska värmare.
Den här IR-bastun, som är tillverkad av högkvalitativa material, har plats för två personer samtidigt. Den infraröda bastun är belyst med fantastiska LED-lampor. Den här infrabastun har även Bluetooth-anslutning, vilket gör att du kan lyssna på din favoritmusik medan du slappnar av i bastun.
Produktinformation
- CE-märkt
- Temperaturkontroll och timer
- Led-lampor
- Bluetooth / MP3 / USB
- Termometer
- Dörrhandtagets smidighet kan ändras
- Ventilation: Inlopp genom skåran överst på dörren, utlopp genom ventilen i taket
- Våglängdsområde: 5,6-1000 mikron
Egenskaper
| Varumärke | Vasta |
| Art.Nr. | 6430077379978 |
| Material | Trä (furu)/Härdat glas |
| Produkttyp | Infrakabin |
| Färg | Trä/natur |
| Ljussken | Ja |
| Garanti | 1 år |
| Bredd | 1350 mm |
| Djup | 1050 mm |
| Effekt/prestanda | 1750 W |
| Effekt/prestanda | 1750 kW |
| Höjd | 1900 mm |
| Vikt | 128 kg |
| Antal Personer | 2 st |
| EAN-nr | 6430077379978 |









