Bastupanel CENT Gran Bastuskyddad STS3
Pris/frp 459:-
fr.478 kr/m²Välj variant

Gran Bastuskyddad STS3
0 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Bastupanel som är tillverkad av högkvalitativ, skandinavisk gran med få kvistar och är ett utmärkt val som panel i bastuutrymmen. Panelen är behandlad med ett bastuskydd i svart kolnyans, utan att träets egen naturliga skönhet döljs. Ytbehandlade paneler är lämpliga för användning både som vägg- och takpanel. Panelen kan monteras både vertikalt eller horisontellt.
Varumärke
CENTBeskrivning
Bastupanel som är tillverkad av högkvalitativ, skandinavisk gran med få kvistar och är ett utmärkt val som panel i bastuutrymmen. Panelen är behandlad med ett bastuskydd i svart kolnyans, utan att träets egen naturliga skönhet döljs. Ytbehandlade paneler är lämpliga för användning både som vägg- och takpanel. Panelen kan monteras både vertikalt eller horisontellt.
Egenskaper
| Varumärke | CENT |
| Art.Nr. | 1595TKH24-CENT |
| Dimension | 15x95x2400 mm |
| Längd | 2400 mm |
| Längd | 2,4 m |
| Antal | 12 lpm/frp |
| Antal | 0,96 m2/frp |
| Antal | 5 st/frp |
| Tjocklek | 15 mm |
| Bredd | 95 mm |
| Ytbehandling | Bastuskyddad |
| Färg | Svart, Vit |
| Åtgång | 12,5 lpm/m2 |
| Material | Gran |
| Typ | Bastupanel |


