Bastuugn Kota Kuru 14 tunnelmodell
Rek. pris 9 713 kr
9 298 kr
8 278 krSpara 11 %Kampanj

Bastuugn Kota Kuru 14 tunnelmodell
8 278 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 3-4 veckor.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Den eleganta och hållbara Kota Kuru ST är ett utmärkt val för att skapa en äkta bastuatmosfär. Kuru 14 ST är en tunnelmodell-ugn som värms upp från ett annat rum . Bastuugnens främre panel är tillverkad av rostfritt stål och sidopanelerna är svartmålat stål. Dörrhandtaget är av trä, som inte blir het då ugnen är varm. Längden på tunneln passar med väggtjocklek på 12,3 cm (tegel) och tunnelsektionens längd är 15,4 cm. Det är viktigt att det skapas ett tillräckligt stort luftutrymme mellan ugnenoch väggen.
Varumärke
NarviBeskrivning
Den eleganta och hållbara Kota Kuru ST är ett utmärkt val för att skapa en äkta bastuatmosfär. Kuru 14 ST är en tunnelmodell-ugn som värms upp från ett annat rum . Bastuugnens främre panel är tillverkad av rostfritt stål och sidopanelerna är svartmålat stål. Dörrhandtaget är av trä, som inte blir het då ugnen är varm. Längden på tunneln passar med väggtjocklek på 12,3 cm (tegel) och tunnelsektionens längd är 15,4 cm. Det är viktigt att det skapas ett tillräckligt stort luftutrymme mellan ugnenoch väggen.
Egenskaper
| Varumärke | Narvi |
| Art.Nr. | 163042 |
| Typ | Vedeldat Bastuaggregat |
| Djup | 475 mm |
| Höjd | 675 mm |
| Bastuvolym | 8-14 m3 |
| Bredd | 420 mm |
| EAN-nr | 6417810024401 |



