Bastuugn Kota Kuru 20
Rek. pris 8 140 kr
7 946 kr
7 074 krSpara 11 %Kampanj
bastusten2 st 10-15 cm
199 kr
Kuru 20
7 074 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Bastuugn Kuru 20 från Kota är en stilfull och solid bastuugn som skapar genuina och sköna bastubad. Glasluckan på bastuugnen gör det möjligt att njuta av den trivsamma levande brasan under bastubadet. Stenmagasin: 40 kg.
Varumärke
KotaBeskrivning
Bastuugn Kuru 20 från Kota är en stilfull och solid bastuugn som skapar genuina och sköna bastubad. Glasluckan på bastuugnen gör det möjligt att njuta av den trivsamma levande brasan under bastubadet. Stenmagasin: 40 kg.
Bastuugn Kota Kuru 20 har en svart stålmantel och ger bastun en enkel men stilfull atmosfär. Luckans trähandtag gör det bekvämt och säkert att använda bastuugnen.
Du måste komplettera din bastuugn med bastusten (finns som tillval).
Du måste komplettera din bastuugn med bastusten (finns som tillval).
Egenskaper
| Varumärke | Kota |
| Art.Nr. | 2147 |
| Montering | Golv |
| Färg | Svart |
| Serie | Kota |
| Typ | Vedeldad |
| Djup | 480 mm |
| Höjd | 680 mm |
| Effekt | 16 kW |
| Bastuvolym | 10-20 m3 |
| Bredd | 420 mm |
| EAN-nr | 6417810021479 |
