Badkarsblandare Bathlife Brusa TappMässing
Rek. pris 4 449 kr
1 499 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Brusa Tapp
Mässing
1 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkarsblandare Bathlife Brusa Tapp är en modern tryckbalanserad blandare med en häftig design som passar till de flesta badkar. Materialvalet är av högsta kvalité. Blandaren kan installeras antingen som 150 cc eller 160 cc med medföljande excenter som ingår.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Badkarsblandare Bathlife Brusa Tapp är en modern tryckbalanserad blandare med en häftig design som passar till de flesta badkar. Materialvalet är av högsta kvalité. Blandaren kan installeras antingen som 150 cc eller 160 cc med medföljande excenter som ingår.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
- Excenter till 160 cc medföljer, vilket gör att blandaren kan installeras både 150 cc eller 160 cc
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
- Excenter till 160 cc medföljer, vilket gör att blandaren kan installeras både 150 cc eller 160 cc
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
OscarVerifierad köpare
för 3 år sedanVerkar helt okej hittills
+ Priset, känslan & utseendet
- Vattentrycket ur badkarspipan upplevs lågt om man jämför med trycket ur den handhållna delen
Donna HVerifierad köpare
för 4 år sedansnygg och prisvärd
Peter FVerifierad köpare
för 6 år sedanBättr finish än förväntat! Lite klen känsla på packningar etc.
+ Utseende
- Kvalitetskänslan
Sten-Göran AVerifierad köpare
för 6 år sedanBra blandare till bra pris.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40897771 |
| Serie | Brusa Tapp |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Mässing |
| Höjd | 60 mm |
| Piputsprång | 73 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| CC-mått | 150 mm |
| Djup | 162 mm |
| Handdusch | Nej |
| Termostat | Ja |
| Vikt | 2,6 kg |
| Bredd | 298 mm |
| Utlopp | Nedåt |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| RSK-nr | 8362194 |
| EAN-nr | 7330027159379 |








