Badkarsblandare Mora Cera T4 40 cc
Rek. pris 5 495 kr
fr.2 869 kr
Se priset!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Cera T4 40 cc
2 869 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkarsblandare Mora Cera T4 är en termostatblandare med extra greppvänliga vred. Har en utloppspip med inbyggd omkastare, utlopp nedåt för dusch. Mora Cera är en blandarserie som möter dagens krav på snygg och enkel design, driftsäker funktion och barnsäkert utförande.
Varumärke
MoraBeskrivning
Badkarsblandare Mora Cera T4 är en termostatblandare med extra greppvänliga vred. Har en utloppspip med inbyggd omkastare, utlopp nedåt för dusch. Mora Cera är en blandarserie som möter dagens krav på snygg och enkel design, driftsäker funktion och barnsäkert utförande.
Övrigt:
- Utloppspip med inbyggd omkastare
- Kompenserar temperatur- och tryckvariationer
- Säkerhetsspärr 38° och 42°
- Eco stopp 6 l/min vid 3 bar
- Piputsprång från vägg 171 mm
- Inklusive avtätat väggfäste
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Extra greppvänliga vred, godkänd av svenska reumatikerförbundet
- Utloppspip med inbyggd omkastare
- Kompenserar temperatur- och tryckvariationer
- Säkerhetsspärr 38° och 42°
- Eco stopp 6 l/min vid 3 bar
- Piputsprång från vägg 171 mm
- Inklusive avtätat väggfäste
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Extra greppvänliga vred, godkänd av svenska reumatikerförbundet
Dokument
Recensioner
Mikael ÖVerifierad köpare
för 3 månader sedanLätt att montera och tydliga instruktioner
+ Lätt monterad
- N/A
Mats LVerifierad köpare
för 3 månader sedanDen passade precis mina behov
AnitaVerifierad köpare
för 4 månader sedanFungerar perfekt och är stilren
Källkvist F TVerifierad köpare
för 7 år sedanErsätter tidigare blandare stämmer exakt vid bytet. Blandarna fungera bra, Hälsningar Alf
Egenskaper
| Varumärke | Mora |
| Art.Nr. | 246000M |
| Serie | Cera |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Krom |
| Piputsprång | 117 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| CC-mått | 40 mm |
| Funktion | Eco-funktion |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Handdusch | Nej |
| Termostat | Ja |
| Bredd | 254 mm |
| Utlopp | Nedåt, Uppåt |
