Blandarfäste Hafa Design Dold
fr.816 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Design Dold
816 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Blandarfäste Hafa Design Dold är ett blyfritt blandarfäste avsett för dold rördragning. Fästet är anpassat efter de nya branschreglerna 2021, med plats för tätskikt.
Varumärke
HafaBeskrivning
Blandarfäste Hafa Design Dold är ett blyfritt blandarfäste avsett för dold rördragning. Fästet är anpassat efter de nya branschreglerna 2021, med plats för tätskikt.
Blandarfästet finns i flera utföranden.
Recensioner
Tomas NVerifierad köpare
för 2 år sedanEtt väl fungerande blandarfäste.
+ Gör sitt jobb.
- Lätt att beställa fel, stäm av med rörmokare innan.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1423140H |
| Serie | Design |
| Typ | Blandarfäste |
| Färg | Borstad Mässing, Krom, Svart |
| Höjd | 54 mm |
| CC-mått | 150, 160 mm |
| Montering | Skruvas |
| Material | Zink, Blyfri AZH-mässing |
| Vikt | 0,2 kg |
| Bredd | 210 mm |
| Anslutning | G20 12/15 CU, G20 15PEX, G20 16PEX, M26X1,5 12/15 CU, M26X1,5 15PEX, M26X1,5 16PEX |
| Yta | Blank, Borstad, Matt |
| Djup | 34 mm |
