Duschblandare Hansgrohe Ecostat S 2-utlopp
8 064 kr
SäkerhetsboxSäkerhetsbox Joramark Box 300
5 947 krInbyggnadsdelInbyggnadsdel Hansgrohe iBox Universal
1 699 kr
Ecostat S 2-utlopp
8 064 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschblandare Ecostat S 2-utlopp från Hansgrohe är en modern tvågreppsblandare för inbyggnad med en säkerhetsspärr vid 40°C för att du inte ska bränna dig. Blandaren har en inställningsbar temperaturbegränsning och måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Duschblandare Ecostat S 2-utlopp från Hansgrohe är en modern tvågreppsblandare för inbyggnad med en säkerhetsspärr vid 40°C för att du inte ska bränna dig. Blandaren har en inställningsbar temperaturbegränsning och måste installeras med en inbyggnadsdel och säkerhetsbox.
Övrigt
- För 2 funktioner
- Volymkontroll och omkastare för 2 utlopp
- Termostatinsats, av-/omställningsventil
- Ljudklass: I
- Flödesklass: D, B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
- För 2 funktioner
- Volymkontroll och omkastare för 2 utlopp
- Termostatinsats, av-/omställningsventil
- Ljudklass: I
- Flödesklass: D, B
Installation
Före installationen måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
För att rengöra din Hansgrohe produkt, torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas, men inga skrubbmedel får användas. Smuts och avlagringar av kalk kan tas bort med ättika eller en svag lösning av syra, du kan lämna den att verka för en kort stund och skölj sedan med rikligt med vatten.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 15758000 |
| Serie | Ecostat |
| Produkttyp | Duschblandare |
| Färg | Krom |
| Höjd | 150 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Djup | 80 mm |
| Bredd | 150 mm |
| Garanti | 5 år |
| Termostat | Ja |
| RSK-nr | 8310282 |
| EAN-nr | 4011097741659 |


