Tvättställsblandare Bathlife Pärla Hög
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Pärla Hög

Beskrivning
För montering
Håldiametern på tvättställen ska vara mellan 32-35 mm.
Teknisk data
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50-1000 kpa
- Rekommenderat tryck: 100-600 kpa
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Bathlifes mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Super snygg till mitt handfat.
Lätt att montera
Jättefin och bra bildåtergivning på hemsidan. Passar bra till produkten som vi köpte den ihop med "Bathlife extas".
Är som utlovat Kanske ”styrpinnen” är för tunn o billig men det är ok
Fin och stilren blandare som passar perfekt till vårt höga tvättställ! Fin form och färg och enkel att rengöra. Enda nackdelen är att vattnet inte rinner av ovandelen utan stannar på de platta delarna vilket gör att det nästan alltid blir torkade vattenfläckar på den så den behöver putsas ofta för att fortsatt se fin ut.
Inte haft den så lång tid ännu. Kavlitén i de väsentliga delarna uppleva gedigna. Ytfinishen känns behaglig och tålig.
Enkel design och fin guldfärg
uppfyllde förväntan om utseende
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | PAH 030 WSE PKPK CSB |
| Serie | Pärla Hög |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Krom, Matt Svart, Mässing |
| Höjd | 296 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 119 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Vikt | 2 kg |

