Tvättställsblandare Westerbergs Porla Hög
fr.2 640 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Porla Hög
2 640 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Tvättställsblandare Westerbergs Porla Hög är en stilren tvättställsblandare av högkvalitativ mässing. Blandaren har en infästning som gör att den fästs utan verktyg vid bänkskiva eller tvättställ. Den har dessutom vattenbesparande perlator som blandar in luft i strålen så att mindre mängd vatten går åt, samtidigt som vattenstrålen har bibehållen kraft och tvättkomfort. Testad och certifierad av SINTEF.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställsblandare Westerbergs Porla Hög är en stilren tvättställsblandare av högkvalitativ mässing. Blandaren har en infästning som gör att den fästs utan verktyg vid bänkskiva eller tvättställ. Den har dessutom vattenbesparande perlator som blandar in luft i strålen så att mindre mängd vatten går åt, samtidigt som vattenstrålen har bibehållen kraft och tvättkomfort. Testad och certifierad av SINTEF.
Komplettera med pop-up bottenventil i matchande färg.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Art.Nr. | 20030081W |
| Serie | Porla |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Färg | Krom, Svart |
| Höjd | 322 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 173 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | G 3/8 |
| Material | Mässing |
