Badkarsvägg Contura Shower Space SPXKBxH:800x1400
Rek. pris 5 275 kr
3 450 kr
Se priset!
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Space SPXK
BxH:800x1400
3 450 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Badkarsvägg Contura Shower Space SPXK är väldigt stilren och gör att du slipper använda duschdraperi i badrummet. Badkarsväggen är tillverkad i härdat säkerhetsglas i klarglas. Profilerna är av anodiserad eller pulverlackad aluminium. Badkarsvägg Contura Shower Space SPXK finns att köpa med profil i färgerna vit eller matt aluminium.
Varumärke
Contura ShowerBeskrivning
Badkarsvägg Contura Shower Space SPXK är väldigt stilren och gör att du slipper använda duschdraperi i badrummet. Badkarsväggen är tillverkad i härdat säkerhetsglas i klarglas. Profilerna är av anodiserad eller pulverlackad aluminium. Badkarsvägg Contura Shower Space SPXK finns att köpa med profil i färgerna vit eller matt aluminium.
Rengöring
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggen eller badkarsväggen med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Gör rent ofta och använd vanliga rengöringsmedel. Undvik att använda stålull eller grön fibersvamp och var försiktig med saltsyra, svavelsyra och kaustiksoda. Lösningsmedel som aceton, förtunningsmedel eller trikloretylen är också skadligt vid rengöring. Skrapa av duschväggen eller badkarsväggen med en gummiskrapa varje gång du duschat så håller du rent och fräscht.
Dokument
Recensioner
Said N VVerifierad köpare
för 7 år sedanSer väldigt bra ut, bra material.
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
| Art.Nr. | 059970290 |
| Bredd | 800 mm |
| Höjd | 1400 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Placering | Mot vägg |
| Typ | Badkarsvägg |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Justerbar | 800-820 mm |
| Profil | Matt aluminium |
| Form | Rak |
| Glastyp | Klarglas |
| Serie | Space |
| RSK-nr | 7392606 |
| EAN-nr | 7391515431674 |


