Duschdörr Arrow Round med Svarta Profiler
fr.5 266 kr
Välj variant

Round med Svarta Profiler
5 266 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Arrow Round med svarta profiler är en duschdörr i klarglas bestående av en inåt- och utåtgående dörr med svart väggprofil, lyftgångjärn som lyfter 6 mm, magnetlåsstängning och svart dörrknopp. Duschväggen är vändbar vänster/höger och ställbar 20 mm i sidled. Dessutom medföljer distansbrickor med tjockleken 2 respektive 5 mm, vilket gör det möjligt att justera duschdörren i höjdled. Vattenavvisande släplist mot golv medföljer. Rörgenomdragning i väggprofilen är möjligt upp till 45mm från vägg.
Varumärke
ArrowBeskrivning
Duschdörr Arrow Round med svarta profiler är en duschdörr i klarglas bestående av en inåt- och utåtgående dörr med svart väggprofil, lyftgångjärn som lyfter 6 mm, magnetlåsstängning och svart dörrknopp. Duschväggen är vändbar vänster/höger och ställbar 20 mm i sidled. Dessutom medföljer distansbrickor med tjockleken 2 respektive 5 mm, vilket gör det möjligt att justera duschdörren i höjdled. Vattenavvisande släplist mot golv medföljer. Rörgenomdragning i väggprofilen är möjligt upp till 45mm från vägg.
Egenskaper
| Varumärke | Arrow |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Färg | Svart |
| Glastyp | Klarglas |
| Handtag | Knopp |
| Hängning | Vändbar |
| Höjd | 2000 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Profil | Svart |
| Serie | Round |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 625-645, 725-745 mm |
| Vikt | 26, 28 kg |
| Typ | Duschdörr |
| Placering | Vägg |
| Form | Rund |
| Vikt | 28 g |
