Duschdörr Bathlife Mångsidig 45° Rund

Mångsidig 45° Rund

Beskrivning
OBS! Vänligen kontrollera att rätt bredd väljs med hjälp av måttskissen ovan.
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Vårt mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
Dokument
Recensioner
Blev förvånad att den var mindre än dörren den ersatte, trots att den skulle vara 1000 mm. Beror antagligen på att den är kurvad över hela bredden.
Bra leverans. Lätt att montera(för den händige) Snyggt resultat
Fin och stilren! Bara använt i två veckor, men är hur nöjd som helst!
Lätt monterat enkla och stilrent
Fin dörr som var lätt att montera
Utmärkt, inget att anmärka på.
Snygg och lagom stor
Jättenöjd, prisvärd och snygg.
Fantastisk bra utan att hålla högsta klass.
Lättmonterat och snyggt
Otroligt billig o fin dörr,sjukt lätt att montera
Snygg, lätt att montera. Mkt prisvärd
Jag är väldigt nöjd
Funkade bra förutom att bottenlisten är för liten.
Helt okej för det priset. Enkel installation.
Duschdörrarna var av hög kvalitet till ett humant pris. Mångfalden i olika mått och utförande var av stor fördel i ett litet utrymme.
Bra fungerande duschdörr till ett litet utrymme. Kunnig säljare som gav goda förbättringsförslag till duschen då jag under kvällstid beställde varan.
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | MANGSIDIG700HPCVSYAB |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Blandare | Nej |
| Färg | Nickel |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vänster/Höger |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot vägg |
| Profil | Aluminium |
| Serie | Mångsidig |
| Form | Rund |
| Typ | Duschdörr |
| Höjd | 1900 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Justerbar | 1000-1010, 700-710, 800-810, 900-910 mm |
| Vikt | 17, 19,2, 21,3, 23,5 kg |





