Duschdörr Bathlife Mångsidig Rak Vägg Klar glas + Rak Dörr Mellan Vägg Svart
Rek. pris 6 949 kr
fr.5 899 kr
fr.2 949 krSpara 50 %Kampanj
Välj variant

Mångsidig Rak Vägg Klar glas + Rak Dörr Mellan Vägg Svart
2 949 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Mångsidig rak vägg och rak dörr har en stilren dörr i 6 mm härdat glas och en rak vägg som monteras med fäste i väggen. Duschdörren har en gummilist nedtill och en infällbar dörr som sparar plats i mindre badrum och utrymmen. Duschdörrar mellan två väggar går att kompletera med utanpåliggande profiler så att ni får exakt mått för ert mått i badrummet. Gångjärnen är lyftgångjärn. Alla delar i Mångsidig-serien passar med varandra. Dessutom är de helt vänd- och roterbara och passar på valfri sida. Välj helt enkelt en eller flera delar i den längd du önskar och kombinera fritt. Alla väggarna går att beställa som enskilda väggar eller byggas ihop som duschhörn. Välj mellan 700, 800, 900 eller 1000 mm bredd. Höjden är 1900 mm för alla väggarna.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Duschdörr Mångsidig rak vägg och rak dörr har en stilren dörr i 6 mm härdat glas och en rak vägg som monteras med fäste i väggen. Duschdörren har en gummilist nedtill och en infällbar dörr som sparar plats i mindre badrum och utrymmen. Duschdörrar mellan två väggar går att kompletera med utanpåliggande profiler så att ni får exakt mått för ert mått i badrummet. Gångjärnen är lyftgångjärn. Alla delar i Mångsidig-serien passar med varandra. Dessutom är de helt vänd- och roterbara och passar på valfri sida. Välj helt enkelt en eller flera delar i den längd du önskar och kombinera fritt. Alla väggarna går att beställa som enskilda väggar eller byggas ihop som duschhörn. Välj mellan 700, 800, 900 eller 1000 mm bredd. Höjden är 1900 mm för alla väggarna.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40842568B |
| Storlek | V1000 + D1000, V1000 + D700, V1000 + D800, V1000 + D900, V700 + D1000, V700 + D700, V700 + D800, V700 + D900, V800 + D1000, V800 + D700, V800 + D800, V800 + D900, V900 + D1000, V900 + D700, V900 + D800 mm |
| Bredd | 1400, 1500, 1600, 1700, 1800, 1900, 2000 mm |
| Justerbar | 10 mm |
| Färg | Svart |
| Glastyp | Klarglas |
| Hängning | Vänster/Höger |
| Material | Härdat glas |
| Placering | Mot vägg |
| Profil | Aluminium |
| Serie | Mångsidig |
| Form | Rak |
| Typ | Duschdörr |
| Höjd | 1900 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |







