Duschdörr Dansani Match Rund Slag
Rek. pris 4 375 kr
fr.3 499 kr
Se priset!
Välj variant

Match Rund Slag
3 499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschdörr Dansani Match Rund Slag är en enkel och snygg duschlösning från Dansani. Dörröppning både utåt och inåt ger gott om plats när duschen inte används.
Varumärke
DansaniBeskrivning
Duschdörr Dansani Match Rund Slag är en enkel och snygg duschlösning från Dansani. Dörröppning både utåt och inåt ger gott om plats när duschen inte används.
Alla Match-modellerna har en robust och miljövänlig EasyCare-behandling på insidan, som gör livet svårt för smuts och kalkavlagringar. Glaset behöver bara torkas av med en fuktig tygtrasa emellanåt för att förbli snyggt och elegant i många år framöver.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Med Dansani får du snygga lösningar i badrummet som skapas utifrån de tankar som ligger bakom dansk design , nämligen funktionalitet enkelhet och naturlighet.
Dansani lämnar 10 års garanti mot produktionsfel.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Dansani |
| Art.Nr. | E101-01D |
| Storlek | 620-640x2000 mm, 720-740x2000 mm, 820-840x2000 mm |
| Bredd | 640, 740, 840 mm |
| Djup | 6, 33 mm |
| Justerbar | 20 mm |
| Handtag | Ja |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat glas/Aluminium |
| Serie | Match |
| Typ | Duschdörr |
| Höjd | 2000 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Glastyp | Frostat glas, Klarglas |
| Placering | Hörn, Vägg |
| Profil | Satin, Svart |
| Form | Halvrund, Rak |
| Vikt | 20,7, 23,7, 26,7, 20,69, 23,69 kg |

