Duschdörr Duschbyggarna Swing Design900 mm, Svart, Is, Vänster
11 800 kr
Vald variant
Storlek (mm):
900
Profil:
Mattsvart
Utförande:
Vänster
Glastyp:
Frostat glas

Swing Design
900 mm, Svart, Is, Vänster
11 800 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Swing Design från Duschbyggarna är gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med stilren design. Denna dusch passar finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Dörren kan svängas både inåt och utåt. Den levereras med släplist, lyftgångjärn som gör att dörren höjs då de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer samt Briljant glasbehandling som underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschdörr Swing Design från Duschbyggarna är gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med stilren design. Denna dusch passar finsmakaren som söker något utöver det vanliga. Dörren kan svängas både inåt och utåt. Den levereras med släplist, lyftgångjärn som gör att dörren höjs då de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer samt Briljant glasbehandling som underlättar rengöringen av ditt duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | 604_90SVV |
| Storlek | 900 mm |
| Bredd | 900 mm |
| Glastyp | Frostat glas |
| Profil | Mattsvart |
| Vikt | 28 kg |
| Utförande | Vänster |
| Placering | Nisch/Mot vägg |
| Produkttyp | Duschdörr |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Höjd | 1913 mm |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Serie | Design |
| EAN-nr | 7340138724908 |


