Duschdörr Svedbergs 180° Rista Rak/Fast Kombi
fr.20 560 kr
fr.16 448 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant

180° Rista Rak/Fast Kombi
16 448 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Svedbergs 180° Rista Rak/Fast Kombi andas industriell känsla och ger badrummet ett lite råare uttryck. 180° Rista Rak/Fast Kombi består av en öppningsbar dörr och en fast vägg. Dörren kan vikas inåt när duschen inte används, vilket frigör maximal golvyta.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Svedbergs 180° Rista Rak/Fast Kombi andas industriell känsla och ger badrummet ett lite råare uttryck. 180° Rista Rak/Fast Kombi består av en öppningsbar dörr och en fast vägg. Dörren kan vikas inåt när duschen inte används, vilket frigör maximal golvyta.
Denna tröskelfria dusch är handikappvänlig och den är tillverkad av härdat säkerhetsglas (8 mm). Dörren har självstängande gångjärn med möjlighet att steglöst ändra noll-läget. Till dörren medföljer det dessutom fyra mellanlägg som kan användas till sneda badrumsväggar (max 8 mm). Duschen installeras med dolda montage och klämskruvar.
Höjd 200 cm (201 cm ovankant stag).
Dörröppning 75-85 cm.
Levereras med stag och golvfäste.
Höjd 200 cm (201 cm ovankant stag).
Dörröppning 75-85 cm.
Levereras med stag och golvfäste.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 696716S |
| Storlek | 1600x2000, 1800x2000 mm |
| Bredd | 1600, 1800 mm |
| Justerbar | 0-8 mm |
| Blandare | Nej |
| Färg | Svart |
| Glastyp | Klarglas |
| Handtag | Ja |
| Material | Härdat Säkerhetsglas |
| Placering | Nisch |
| Profil | Svart matt |
| Serie | 180° |
| Form | Rak |
| Typ | Duschdörr med spröjs |
| Ställbar | Ja |
| Höjd | 2000 mm |
| Antal Dörrar | 1 st |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Mått | Dörr (A) 800 x Fast vägg (B) 800, Dörr (A) 900 x Fast vägg (B) 900 mm |




