Duschdörr Svedbergs Skoga Rak
Rek. pris 5 900 kr
fr.4 868 kr
Se priset!
Välj variant

Skoga Rak
4 868 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschdörr Skoga med rak skärmvägg, djup 70-100 cm. Levereras med transparent tätningslist mot golv. Härdat säkerhetsglas 6 mm.
Varumärke
SvedbergsBeskrivning
Duschdörr Skoga med rak skärmvägg, djup 70-100 cm. Levereras med transparent tätningslist mot golv. Härdat säkerhetsglas 6 mm.
Välj med knopp eller integrerat handtag.
Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschdörren kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm. Duschdörren är inte justerbar.
Väggprofil medger rördragning 30 mm från vägg. Duschdörren kan kompletteras med byggprofil med djup 30 alternativt 50 mm. Duschdörren är inte justerbar.
Dokument
Recensioner
Fredrik BVerifierad köpare
för 1 år sedanFungerar jättebra och gick att montera själva, helt enligt förväntan./F
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Djup | 300 mm |
| Glastyp | Frostat glas, Klarglas, Rökfärgat glas |
| Blandare | Nej |
| Handtag | Nej |
| Serie | Skoga |
| Form | Rak |
| Typ | Duschdörr |
| Placering | Mot vägg |
| Justerbar | 510-530, 560-580, 610-630, 660-680, 760-780, 860-880, 960-980 mm |
| Höjd | 1980 mm |
| Vikt | 22, 23, 24, 26, 28, 30, 32 kg |
| Profil | Blank Aluminium, Matt Aluminium, Svart Matt |
| Hängning | Vändbar |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Bredd | 520, 570, 620, 670, 770, 870, 970 mm |
| Färg | Aluminium, Svart |
| Ställbar | Ja |



