Duschhörn Duschbyggarna Corny De Luxe
fr.10 910 kr
fr.8 183 krSpara 25 %Kampanj31 tim kvar!
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Corny De Luxe
8 183 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschhörn Corny De Luxe från Duschbyggarna har en stilren design och är gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med vackra beslag. Magnetlister och släplister ingår och dörrarna kan svängas både inåt och utåt vilket frigör plats då du inte duschar. Lyftgångjärn medföljer och gör att dörrarna höjs när de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer. Gångjärnen har även ställbar vinkelinställning vilket gör att den kan monteras på andra mått än de tänkta.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschhörn Corny De Luxe från Duschbyggarna har en stilren design och är gjord av 6 mm härdat säkerhetsglas med vackra beslag. Magnetlister och släplister ingår och dörrarna kan svängas både inåt och utåt vilket frigör plats då du inte duschar. Lyftgångjärn medföljer och gör att dörrarna höjs när de svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer. Gångjärnen har även ställbar vinkelinställning vilket gör att den kan monteras på andra mått än de tänkta.
Duschhörn Duschbyggarna Corny De Luxe levereras dessutom med briljant glasbehandling. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av dina duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent. Designen med snygga beslag och stora glasytor skapar ett intryck av ett lyxigt badrum att trivas i.
Duschhörnan Corny De Luxe finns i olika storlekar och utföranden.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Duschhörnan Corny De Luxe finns i olika storlekar och utföranden.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Recensioner
Gunnar KVerifierad köpare
för 7 år sedanSnygg och lagom stor. Specialbehandlingen av glaset för att förhindra att det blir fläckigt var ett viktigt skäl att välja produkten. Verkar fungera bra
Roy EVerifierad köpare
för 7 år sedanBra pris Produkten upplevdes som högkvalitativ, vilket den också var! Valbara mått vilket passade oss i vårt lilla badrum. Vi är mkt nöjda!
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Storlek | 1000x1000, 700x1000, 700x700, 700x800, 700x900, 800x1000, 800x800, 800x900, 900x1000, 900x900 mm |
| Bredd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Längd | 700, 800, 900, 1000 mm |
| Glastyp | Bruntonat, Gråtonat, Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Hörn |
| Serie | De Luxe |
| Form | Rund |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Höjd | 1900 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Profil | Guld, Krom |
| Vikt | 40, 45, 50, 55, 60 kg |
