Duschhörn Duschbyggarna Round De Luxe
fr.16 120 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Round De Luxe
16 120 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Duschhörn Round De Luxe från Duschbyggarna är gjort av 6 mm härdat säkerhetsglas och är en praktisk och stilren U-dusch som används mot rak vägg. Duschens två välvda dörrar kan fällas inåt och utåt vilket frigör plats när du inte duschar. Magnetlist och släplister ingår och dörrarnas lyftgångjärn gör att dörren höjs när den svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer. Briljant glasbehandling ingår. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av dina duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Duschhörn Round De Luxe från Duschbyggarna är gjort av 6 mm härdat säkerhetsglas och är en praktisk och stilren U-dusch som används mot rak vägg. Duschens två välvda dörrar kan fällas inåt och utåt vilket frigör plats när du inte duschar. Magnetlist och släplister ingår och dörrarnas lyftgångjärn gör att dörren höjs när den svängs vilket kan kompensera för olika golvnivåer. Briljant glasbehandling ingår. Glasbehandlingen underlättar rengöringen av dina duschglas genom att färre vattendroppar stannar kvar på glaset efter avslutad dusch. Därmed blir det enklare att hålla rent.
Duschhörn Duschbyggarna Round De Luxe finns att köpa i olika utföranden.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Komplettera med ett snyggt duschset eller takduschset.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | B91130-1CD |
| Storlek | 800x930 mm |
| Bredd | 930 mm |
| Längd | 800 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Placering | Mot rak vägg |
| Serie | De Luxe |
| Form | Rund |
| Typ | Duschhörn |
| Höjd | 1900 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Vikt | 55 kg |
| Profil | Guld, Krom |

