Duschhörn Hafa Igloo Pro Round KnoppKlarglas, 800x800 mm
7 224 kr
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
Limkit2 st Limkit Hafa iGlue iUniversal Mini
138 krTillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Snabbmonterat runt duschhörn från Hafa med limbara profiler i aluminium. Enkel att installera och justera för en person, InstaQuick. Vändbara dörrar. 6 mm härdat säkerhetsglas. 8 mm frigång mot golv. Höjd 2000 mm. Kan monteras med 12 mm utanpåliggande rör, cc 35 mm. 18 mm släplist och greppvänlig knopp ingår.
Varumärke
HafaBeskrivning
Snabbmonterat runt duschhörn från Hafa med limbara profiler i aluminium. Enkel att installera och justera för en person, InstaQuick. Vändbara dörrar. 6 mm härdat säkerhetsglas. 8 mm frigång mot golv. Höjd 2000 mm. Kan monteras med 12 mm utanpåliggande rör, cc 35 mm. 18 mm släplist och greppvänlig knopp ingår.
Skötselråd
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
För att underlätta rengöringen av duschdörrar och duschväggar har duscharna stora släta ytor och profiler utan djupa skåror. Missfärgningar tas bort med citron eller vinsyra: skölj noga efteråt. Kalkfläckar tas bort med 50 grader varm hushållsättika: gnid in, låt verka, skölj bort. Upprepa om fläckarna är svåra. Fettfläckar tas bort med rödsprit. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom det kan ge bestående skador på ytan.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1450650 |
| Storlek | 800x800 mm |
| Bredd | 800 mm |
| Djup | 800 mm |
| Placering | Hörn |
| Produkttyp | Duschhörn |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Profil | Aluminium |
| Form | Rund |
| Glastyp | Klarglas |
| Handtag | Ja, knopp |
| Serie | Igloo Pro |
| Höjd | 2000 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7381667 |
| EAN-nr | 7330027114378 |
