Duschhörn Hafa Infinity Lace Combi
fr.18 240 kr
fr.14 590 krSpara 20 %Kampanj
Välj variant

Infinity Lace Combi
14 590 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Exklusivt duschhörn med smäckra beslag och en elegant handtagslösning. Välj mellan tre färger – krom, matt svart eller borstad mässing – och mellan klarglas eller Lace glas med metallisk textileffekt. De stora glasytorna ger ett luftigt intryck och skapar en härlig rymd i badrummet. Duschhörnet består av en fast vägg och en öppningsbar dörr. Dörren och väggen är vändbara så du kan välja om dörren skall placeras till höger eller vänster.
Varumärke
HafaBeskrivning
Exklusivt duschhörn med smäckra beslag och en elegant handtagslösning. Välj mellan tre färger – krom, matt svart eller borstad mässing – och mellan klarglas eller Lace glas med metallisk textileffekt. De stora glasytorna ger ett luftigt intryck och skapar en härlig rymd i badrummet. Duschhörnet består av en fast vägg och en öppningsbar dörr. Dörren och väggen är vändbara så du kan välja om dörren skall placeras till höger eller vänster.
Tänk på att Infinity saknar tätningslister som standard så ett korrekt golvfall blir extra viktig. Magnetlist ingår. Fullhöjd 2000 mm och med 8 mm härdat klart säkerhetsglas.
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1451147H |
| Storlek | 800x800, 800x900, 900x800, 900x900 mm |
| Bredd | 800, 900 mm |
| Djup | 800, 900 mm |
| Certifiering | EN14428 och EC010962 |
| Utförande | Vändbar |
| Glastyp | Lace |
| Handtag | Hål med dekorring |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Härdat säkerhetsglas/Mässing/Rostfritt stål |
| Placering | Hörn |
| Serie | Infinity |
| Form | Rak |
| Typ | Dushhörn |
| Höjd | 2000 mm |
| Glastjocklek | 8 mm |
| Ytbehandling | Borstad, Kromad, Lackerad |
| Färg | Krom, Mässing, Svart |
| Profil | Krom, Mässing, Svart |
