Duschhörn Macro Design Empire Swing Svart KlarglasFärg: Mattsvart, Storlek: 900x900 mm
16 785 kr
11 750 krSpara 30 %Kampanj
Vald variant
Storlek:
900x900 mm
Storlek:
900x900 mm
Djup:
900 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
duschsetDuschset Macro Design Nifty
760 krtakduschsetVit
9 510 kr
Empire Swing Svart Klarglas
Färg: Mattsvart, Storlek: 900x900 mm
11 750 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschhörn Macro Design Empire Swing är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum. Kraftigt markerade linjer i mattsvart, slät aluminium runt det 6 mm härdade klarglaset ger en robust dusch med en modern och industriell design. Duschhörnet består av en fast vägg och en dörr, observera att det första måttet avser fast vägg.
Varumärke
Macro DesignBeskrivning
Duschhörn Macro Design Empire Swing är till för dig som vill skapa dramatik och kontrast i ditt badrum. Kraftigt markerade linjer i mattsvart, slät aluminium runt det 6 mm härdade klarglaset ger en robust dusch med en modern och industriell design. Duschhörnet består av en fast vägg och en dörr, observera att det första måttet avser fast vägg.
Duschen är av hög kvalitet och enkel att installera. Inga oskyddade känsliga glaskanter och med magnetstängning och släplister för garanterad täthet. Vändbar dörr och vägg med förmonterade lyftgångjärn, observera att det första måttet avser fast vägg. Finns i olika utföranden, höjden är 201 cm. Klarar rörgenomföring 30 mm utjusterat.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Macro Design lämnar 20 års garanti på Empire.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Macro Design |
| Art.Nr. | DESW9090SKL |
| Storlek | 900x900 mm |
| Storlek | 900x900 mm |
| Djup | 900 mm |
| Profil | Mattsvart |
| Färg | Svart |
| Vikt | 61 kg |
| Justerbar | 0-15 mm |
| Glastyp | Klarglas |
| Handtag | Grepp |
| Hängning | Vändbar |
| Material | Aluminium |
| Placering | Hörn |
| Serie | Empire |
| Form | Rak |
| Typ | Duschhörn |
| Höjd | 2010 mm |
| Glastjocklek | 6 mm |
| RSK-nr | 7332869 |
| EAN-nr | 7332512120659 |

