Handdukstork Tapwell TW750-85
Rek. pris 4 995 kr
fr.3 746 kr
Välj variant
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

TW750-85
3 746 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-3 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handdukstork Tapwell TW750-85 som är både funktionell och stilren med energisparfunktion. Värmaren kommer med enkelkrok för handduk eller badlakan.
Varumärke
TapwellBeskrivning
Handdukstork Tapwell TW750-85 som är både funktionell och stilren med energisparfunktion. Värmaren kommer med enkelkrok för handduk eller badlakan.
Formgivningen av denna handdukstork är gjord av Note Design Studio. Montering av denna handduksvärmare kan även med fördel användas i andra rum än i badrummet, exempelvis hallen.
Övrigt
- CE märkt: Ja
- Rördimenson: 18 mm
- Drift/operativ Temperatur: - 60 °C / + 200 °C
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Undvik basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Övrigt
- CE märkt: Ja
- Rördimenson: 18 mm
- Drift/operativ Temperatur: - 60 °C / + 200 °C
Rengöring
Ytan torkas av med en mjuk trasa och ljummet vatten och eventuellt med tvållösning. Undvik basiska, sura kalklösande eller slipande rengöringsmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Tapwell |
| Art.Nr. | 9427100T |
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Anslutning | El |
| Färg | Black Chrome, Borstad Nickel, Brons, Honey Gold, Koppar, Polerad Mässing |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Serie | TW750 |
| Typ | Handdukstork |
| Spänning | 220 V |
| Djup | 61 mm |
| IP-Klassning | IP45 |
| Effekt | 15 W |
| Yta | Blank, Matt |

