NH-Ventil Nordhem ManuellL:430 mm, Mattsvart
Rek. pris 2 100 kr
1 640 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart
Längd:
430 mm

Manuell
L:430 mm, Mattsvart
1 640 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

NH-Ventil Manuell från Nordhem är en praktisk ventil som gör att Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem. Den är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1-rörssystem. Perfekt att använda när du skall byta ut ett befintligt element mot en handdukstork då rören oftast kommer från golvet med 40 mm avstånd.
Varumärke
NordhemBeskrivning
NH-Ventil Manuell från Nordhem är en praktisk ventil som gör att Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem. Den är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1-rörssystem. Perfekt att använda när du skall byta ut ett befintligt element mot en handdukstork då rören oftast kommer från golvet med 40 mm avstånd.
Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem med en designad NH-ventil. Ventilen är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1. Denna ventil kan placeras på valfri sida då den är vändbar.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
| Art.Nr. | NS1M |
| Bredd | 141 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Färg | Svart |
| Längd | 430 mm |
| Material | Stål |
| Serie | Manuell |
| Typ | Ventil |
| RSK-nr | 8716547 |
| EAN-nr | 7340100021868 |
