Bottenventil Svedbergs Pop-Up

Pop-Up

Beskrivning
Recensioner
Fungerar som den ska, utmärkt!
Gör sitt jobb.
Nöjd med produkten.
Enkelt att montera.
Det känns som att det är bra prylar
Den är bra och fin meeen vid installation med Noro Fix Trend tvättställ va det svårt att få helt tätt. Man måste dra åt med en polygrip flera gånger och successivt över tid för att det inte ska läcka. Men nu tycks det hållas torrt iaf
Fel modell för lång
Bra kvalitet på produkten. Snabb leverans
Bra kvalitet på varan.
Rätt produkt och snabb leverans.
Fungerar som den skall men ligger ej plant med botten och sticker upp en dryg centimeter.
passar perfekt till Svedbergs Ise handfat
Förstår inte varför man inte kan köpa reservdelar till den utan endast en hel ventil. Gummipackningar skall anges med reservdelsnummer. Varför försäljs inte Svedbergs sortiment av välsorterade VVS-firmor?
Den gör de jag förutsatte att den skulle göra. Den Bottenventilar
Kom snabbt och fungerar klockrent
Det är praktiskt och snyggt med den nya Pop-Up ventilen.
Behövde byta mina bottenventiler. De gamla var av plast i skruven och tyvärr efter 9-10 år så hade gängorna pajat så de satt mest på sniskan. De nya gängorna var av metal vilket var en glad överraskning. Det tog 10-15 minuter per handfat att byta med lite rengöring.
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
| Art.Nr. | 98893S |
| Bredd | 62 mm |
| Bottenventil | Ja |
| Material | Mässing |
| Yta | Blank |
| Typ | Bottenventil |
| Färg | Blyertssvart, Borstad Mässing, Krom, Mocca |
| Tillverkarens Art.Nr. | 98813 |
| Garanti | 5 år |
| Piputsprång | 62 mm |
| Djup | 62 mm |
| Höjd | 50 mm |



