Tvättställ IDO Elegant 16422 120 cm
5 324 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställ IDO Elegant 16422 är tillverkad i porslin med en tunn kant som endast är 15 mm tjock. De stilrena formerna och moderna samt skandinaviska designen gör det till ett utmärkt val. Tvättstället har väldigt generösa och praktiska avställningsytor på båda sidorna. Utrustad med blandarhål och bräddavlopp. Tvättstället är behandlat med IDO Smart glasyr, en slät och hård glasyr som gör det svårt för smuts och kalk att få fäste. Därmed blir det också enklare att rengöra. Detta möbeltvättställ passar till tvättställsskåpet IDO Elegant 1200 mm.
Varumärke
IDOBeskrivning
Tvättställ IDO Elegant 16422 är tillverkad i porslin med en tunn kant som endast är 15 mm tjock. De stilrena formerna och moderna samt skandinaviska designen gör det till ett utmärkt val. Tvättstället har väldigt generösa och praktiska avställningsytor på båda sidorna. Utrustad med blandarhål och bräddavlopp. Tvättstället är behandlat med IDO Smart glasyr, en slät och hård glasyr som gör det svårt för smuts och kalk att få fäste. Därmed blir det också enklare att rengöra. Detta möbeltvättställ passar till tvättställsskåpet IDO Elegant 1200 mm.
IDO har mer än hundra års erfarenhet av tillverkning av porslinsprodukter. Produkterna tillverkas av naturliga råvaror och med hänsyn till miljökrav och användarens behov.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas.
Rengöring
För att rengöra produkten så torka den med en mjuk ren trasa efter användning. Tvålvatten eller ett flytande rengöringsmedel kan användas.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | IDO |
| Art.Nr. | 16422 |
| Bredd | 1200 mm |
| Blandare | Nej |
| Hål för Blandare | Ja |
| Färg Tvättställ | Vit |
| Djup | 460 mm |
| Utförande | Inbyggnad |
| Höjd | 160 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Serie | Elegant |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Färg | Vit |
| Material | Porslin |
| Tvättställ | Enkel |
| Väggmonterad | Nej |
| RSK-nr | 7780645 |
| EAN-nr | 6416129387528 |

