Tvättställ Westerbergs Hav
fr.3 040 kr
Välj variant

Hav
3 040 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tvättställ Westerbergs Hav i porslin har en unik form som harmoniserar fint med tvättställsskåpets strikta linjer. På båda sidor finns det avställningsytor. Passar bra till tvättställsskåp "Jord" och "Himmel". Välj bredd som passar till ditt tvättställsskåp.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
Varumärke
WesterbergsBeskrivning
Tvättställ Westerbergs Hav i porslin har en unik form som harmoniserar fint med tvättställsskåpets strikta linjer. På båda sidor finns det avställningsytor. Passar bra till tvättställsskåp "Jord" och "Himmel". Välj bredd som passar till ditt tvättställsskåp.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
OBS! Komplettera med blandare och bottenventil, ingår ej men finns att köpa som tillval.
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar.
Egenskaper
| Varumärke | Westerbergs |
| Bredd | 610, 805, 905, 1005, 1205 mm |
| Blandare | Nej |
| Hål för Blandare | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Ytbehandling | Glaserad |
| Djup | 460 mm |
| Utförande | Inbyggnad |
| Höjd | 165 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Serie | Hav |
| Produkttyp | Tvättställ |
| Vattenlås | Nej |
| Färg | Vit |
| Material | Porslin |
| Väggmonterad | Nej |
| Tvättställ | Dubbel, Enkel |

