Vattenlåssats Purus S-böj G32xØ40
Rek. pris 177 kr
140 kr
Se priset!

S-böj G32xØ40
140 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vattenlåssats S-böj för anslutning i golv, med utloppsrör Ø40 mm och pungvattenlås G32. Vattenlåssatsen möjliggör installation i golv rakt under bottenventil samt 320 mm sidan om centrum. Levereras komplett med vägghuv. Du får kapbara rör, teleskoprör som går att justera för perfekt avstånd till tvättstället och ett vattenlås som är delbart för enkel rengöring.
Varumärke
PurusBeskrivning
Vattenlåssats S-böj för anslutning i golv, med utloppsrör Ø40 mm och pungvattenlås G32. Vattenlåssatsen möjliggör installation i golv rakt under bottenventil samt 320 mm sidan om centrum. Levereras komplett med vägghuv. Du får kapbara rör, teleskoprör som går att justera för perfekt avstånd till tvättstället och ett vattenlås som är delbart för enkel rengöring.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
| Art.Nr. | 8075608 |
| Bredd | 200 mm |
| Fungerar till | För tvättställ, golvanslutning |
| Utförande | Med S-Böj och huv |
| Produkttyp | Vattenlåssats |
| Material | PP/ABS |
| Anslutning | G32xØ40 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Vikt | 0,33 kg |
| Standard | SS-EN274 |
| Djup | 715 mm |
| Färg | Vit |
| RSK-nr | 8075608 |
| EAN-nr | 7391543500106 |

