Duschset Bathlife Pärla/Brusa med DuschblandareSvart, 150 CC
4 949 kr
Vald variant
Färg:
Svart
CC-mått:
150 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Pärla/Brusa med Duschblandare
Svart, 150 CC
4 949 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschset från Bathlife i stilren och modern design. Detta duschset levereras med duschblandare Brusa och duschset Pärla.
Varumärke
BathlifeBeskrivning
Duschset från Bathlife i stilren och modern design. Detta duschset levereras med duschblandare Brusa och duschset Pärla.
Duschset Bathlife Pärla är ett duschset med stilren och modern design. Detta duschset levereras med en handdusch, duschslang och en duschstång. Handduschen har tre olika strålbilder: traditionell, massage och dimstråle.
Duschblandare Bathlife Brusa är en modern blandare med en häftig design som passar till de flesta badrum. Materialvalet är av högsta kvalité.
Teknisk information
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50–1000 kPa
- Rekommenderat tryck: 100–600 kPa
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife, med mål att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid.
Skötselråd
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Duschblandare Bathlife Brusa är en modern blandare med en häftig design som passar till de flesta badrum. Materialvalet är av högsta kvalité.
Teknisk information
- Varmvatten: min 50 grader-max 90 grader
- Kallvatten: min 4 grader-max 25 grader
- Arbetstryck: 50–1000 kPa
- Rekommenderat tryck: 100–600 kPa
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Bathlife, med mål att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt du kan lita på och njuta av under lång tid.
Skötselråd
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Dokument
Recensioner
Joy RVerifierad köpare
för 3 veckor sedanVäldigt plastigt duschhuvud o stång, känns klent
Egenskaper
| Varumärke | Bathlife |
| Art.Nr. | 40897801 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 298 mm |
| Höjd | 750 mm |
| Djup | 162 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Vikt | 2,9 kg |
| Takdusch | Nej |
| Utlopp | Nedåt |
| Yta | Matt |
| Blandare | Ja |
| Ytbehandling | Lackerad |
| Montering | För vägg |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Längd Slang | 1,5 m |
| Material | Mässing |
| Serie | Pärla, Brusa |
| Typ | Duschset |
| Handdusch | Ja |
| Termostat | Ja |
| EAN-nr | 7330027171401 |











