Takduschset Duschbyggarna Oxford 150 ccSvart matt
17 580 kr
Vald variant
Färg:
Svart Matt
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Oxford 150 cc
Svart matt
17 580 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Takduschset Oxford 150 cc från Duschbyggarna är ett retroinspirerat duschset med klassisk design. Genomgående välvda former i konsekvent retrostil gör att Oxford andas tradition och kvalitet. Takduschsetet levereras med en takdusch, en handdusch med duschslang och en Oxford ettgreppsblandare 150 cc.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Takduschset Oxford 150 cc från Duschbyggarna är ett retroinspirerat duschset med klassisk design. Genomgående välvda former i konsekvent retrostil gör att Oxford andas tradition och kvalitet. Takduschsetet levereras med en takdusch, en handdusch med duschslang och en Oxford ettgreppsblandare 150 cc.
Blandarfäste är tillbehör och beställs separat. Ingår ej.
Dokument
Recensioner
Charlotta SVerifierad köpare
för 5 år sedanKänns tung och bra i kvalité. Väldigt vacker.
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | 28940SV |
| Färg | Svart Matt |
| Höjd | 1290 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Ja |
| Utlopp | Sida |
| Blandare | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Duschhuvud | 200 mm |
| Produkttyp | Takdusch |
| Serie | Oxford |
| Montering | För vägg |
| EAN-nr | 7340138728586 |
