Takduschset Duschbyggarna Oxford 150 ccKrom
9 950 kr
Vald variant
Färg:
Krom

Oxford 150 cc
Krom
9 950 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Takduschset Oxford 150 cc från Duschbyggarna är ett retroinspirerat duschset med klassisk design. Genomgående välvda former i konsekvent retrostil gör att Oxford andas tradition och kvalitet. Takduschsetet levereras med en takdusch, en handdusch med duschslang och en Oxford ettgreppsblandare 150 cc.
Varumärke
DuschbyggarnaBeskrivning
Takduschset Oxford 150 cc från Duschbyggarna är ett retroinspirerat duschset med klassisk design. Genomgående välvda former i konsekvent retrostil gör att Oxford andas tradition och kvalitet. Takduschsetet levereras med en takdusch, en handdusch med duschslang och en Oxford ettgreppsblandare 150 cc.
Blandarfäste är tillbehör och beställs separat. Ingår ej.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Duschbyggarna |
| Art.Nr. | 28940 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 1290 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Ja |
| Utlopp | Sida |
| Blandare | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 28940 |
| Handdusch | Ja |
| Duschhuvud | 200 mm |
| Montering | För vägg |
| Serie | Oxford |
| Typ | Takdusch |
