Takduschset Hafa FineKrom, cc-mått: 150 mm, Duschhuvud: Ø200 mm
5 995 kr
4 795 krSpara 20 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Krom
CC-mått:
150 mm
Duschhuvud:
200 mm
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.

Fine
Krom, cc-mått: 150 mm, Duschhuvud: Ø200 mm
4 795 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Takduschset Hafa Fine är en komplett takdusch med tunt duschhuvud av rostfritt stål, Ø200, 250 eller 300mm. Nätt termostatblandare av mässing med skållningsspärr och HeatProtection. Duschen har en duschstång med praktisk teleskopfunktion. Höjden är justerbar mellan 861-1161 mm.
Varumärke
HafaBeskrivning
Takduschset Hafa Fine är en komplett takdusch med tunt duschhuvud av rostfritt stål, Ø200, 250 eller 300mm. Nätt termostatblandare av mässing med skållningsspärr och HeatProtection. Duschen har en duschstång med praktisk teleskopfunktion. Höjden är justerbar mellan 861-1161 mm.
Skötselråd
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Ta dagligen bort tvål- och kalkrester med en fuktig trasa. Använd inte rengöringsmedel som är etsande, syrahaltiga eller slipande eftersom de kan göra bestående skada på förkromning, lackering, förgyllning etc.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hafa |
| Art.Nr. | 1381840 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 1161 mm |
| CC-mått | 150 mm |
| Takdusch | Ja |
| Utlopp | Uppåt och Nedåt |
| Blandare | Ja |
| Funktion | HeatProtection, Water Save, Easy Clean, Anti Twist |
| Duschhuvud | 200 mm |
| Montering | För vägg |
| Serie | Fine |
| Typ | Takdusch |
| Handdusch | Ja |
| RSK-nr | 8351452 |
| EAN-nr | 7330027121109 |





