Takduschset Hansgrohe Raindance Air Showerpipe Starck 150 cc
7 799 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Duschset Hansgrohe Raindance Air Showerpipe 150 cc Starck är en komplett familjedusch med en stor takdusch med diametern 240 mm och funktionerna Air Power och Quick Clean. Duschsetet är utrustat med Starck pinnhanddusch och en termostatblandare 150 cc.
Varumärke
HansgroheBeskrivning
Duschset Hansgrohe Raindance Air Showerpipe 150 cc Starck är en komplett familjedusch med en stor takdusch med diametern 240 mm och funktionerna Air Power och Quick Clean. Duschsetet är utrustat med Starck pinnhanddusch och en termostatblandare 150 cc.
Med Air Power minskar vattenkonsumtionen tack vare att vattnet blandas med mycket luft och resulterar i stora, lättare och mjukare droppar. Duschmunstycken med Quick clean har längre hållbarhet, kalken kan enkelt gnuggas bort från munstycket.
Duschsetet innehåller:
- Raindance AIR Ø 240 mm takdusch med Quick clean
- Starck handdusch med 2 stråltyper, normal och soft
- Isiflex duschslang, 160 cm DN15
- Glidfäste
- Termostatblandare med avstängning och omkastare, cc 150 mm
- Väggkåpor ingår
Duschsetet innehåller:
- Raindance AIR Ø 240 mm takdusch med Quick clean
- Starck handdusch med 2 stråltyper, normal och soft
- Isiflex duschslang, 160 cm DN15
- Glidfäste
- Termostatblandare med avstängning och omkastare, cc 150 mm
- Väggkåpor ingår
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Hansgrohe |
| Art.Nr. | 8126189 |
| Färg | Krom |
| Höjd | 1030 mm |
| Djup | 585 mm |
| Anslutning | G 1/2 |
| Takdusch | Ja |
| Blandare | Ja |
| Funktion | AirPower, QuickClean |
| Montering | För vägg |
| CC-mått | 150 mm |
| Serie | Raindance Air |
| Produkttyp | Takduschset |
| Handdusch | Ja |
| RSK-nr | 8126189 |
