Toalettstol Saniflo Sanicompact Pro Silence ECO+
Rek. pris 14 932 kr
11 899 kr
Se priset!

Sanicompact Pro Silence ECO+
11 899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
SanifloBeskrivning
Toalettstol Saniflo Sanicompact Pro Silence ECO+ i vit porslin är en Allt-i-ett-WC med inbyggd malpump som levereras med en vit hårdsits med gångjärn i metall. Toaletten är utrustad med dubbelspolning, 1,8 eller 3 l. Sanicompact Pro Silence ECO+ har fokus på design, komfort och form och passar därför perfekt till gäststugan som extra toalett eller som permanent toalett i din bostad.
Övrigt
- Förbrukning: 550 W
- Utloppsdiameter: 32 mm
- Vattenförbrukning: 1,8-3 l
- Elförsörjning: 220-240/50 V/Hz
- Maximalt vertikalt utlopp: 3 m
- Maximalt horisontellt utlopp: 30 m
- Erforderligt minimitryck: 1,7 bar
- Inkommande vattnets medeltemperatur: 35°C
Övrigt
- Förbrukning: 550 W
- Utloppsdiameter: 32 mm
- Vattenförbrukning: 1,8-3 l
- Elförsörjning: 220-240/50 V/Hz
- Maximalt vertikalt utlopp: 3 m
- Maximalt horisontellt utlopp: 30 m
- Erforderligt minimitryck: 1,7 bar
- Inkommande vattnets medeltemperatur: 35°C
Recensioner
Lars SVerifierad köpare
för 1 månad sedanJättenöjd med Saniflo. Fungerar perfekt. Och man slipper dra fi 110-rör. Nu räckte det med fi 32-rör.
StaffanVerifierad köpare
för 7 år sedanLätt installation, och fungerar och ser ut som en vanlig toalett. Tyst spolning, inte mycket mer än en vanlig toalett. Kvalitén verkar vara bra, och den är snygg på ett neutralt sätt.
Carl-Johan A LVerifierad köpare
för 7 år sedanSå jäkla smidigt där man inte kan dra vanligt avlopp. Installerade i sommarstugan och den funkar kanon.
Egenskaper
| Varumärke | Saniflo |
| Art.Nr. | 7809009 |
| Spolande | 3 l |
| Färg | Vit |
| Material | Porslin |
| Utlopp | 32 |
| Tryck | 1,7 Bar |
| Serie | Sanicompact |
| Toalettlock | Ja, Hårdsits |
| Vattenlås | P-Lås |
| Tillverkarens Art.Nr. | Sanicompact Pro Sile |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 555 mm |
| Höjd | 480 mm |
| Effekt/prestanda | 550 W |
| Bredd | 368 mm |
| RSK-nr | 7809009 |
| EAN-nr | 3308815065960 |



